Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ženská lobby chystá oslavy

24. 2. 2010

PRAHA – Organizace Česká ženská lobby (ČŽL) chystá na druhý březnový týden sérii akcí, jimiž hodlá připomenout sto let historie oslav Mezinárodního dne žen.

Svátek se tradičně slaví 8. března. ČŽL chystá diskusní pořad, happening, čtení literatury, filmovou projekci i divadelní představení. »Mezinárodní den žen je den politického aktivismu, den boje za práva žen. Dnes nemusíme bojovat za volební práva či přístup ke vzdělání. Stále však existují nerovnosti mezi muži a ženami, často jsou skrytější, vepsané do struktur společnosti - omezují nás stereotypy, nerovné platové podmínky, sexuální násilí, nerovné rozdělení moci,« píše se na internetových stránkách ČŽL, která sdružuje přes dvě desítky organizací a sdružení hájících práva žen.

Týden akcí k 100. výročí Mezinárodního dne žen zahájí 8. března diskusní setkání neziskových organizací na téma vývoje postavení mužů a žen v české společnosti. Následovat bude happening a pochod centrem Prahy. V dalších dnech bude na programu projektu přehlídka reklam týkajících se vztahů mužů a žen v kině Světozor a čtení z oblíbených knih v kavárně Vypálené koťátko. Program uzavře představení divadelní hry Mocad(r)ámy slovenského Bábkového divadla na Rázcestí v divadle Dobeška.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář