Jdi na obsah Jdi na menu
 


MALÉ POOHLÉDNUTÍ ZA OSLAVAMI MDŽ V PRAZE

8. 5. 2010

My, zakládající členky LKŽ Janky Jurczakové KARVINÁ, Vlasta Svačinová a Květoslava Ženožičková, jsme měly tu čest vycestovat do naší metropole za účelem zúčastnit se oslavy MDŽ, které pořádala dne 13.3.2010 Pražská rada LKŽ tradičně v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Vzhledem k tomu, že Sdružení odborářů pořádalo oslavy MDŽ o den dříve a ještě ke všemu v Restauraci Na Vlachovce , jsme jejich nabídnutí nemohly odmítnout,  a vydaly jsme se s velkým nadšením slavit do Prahy už v pátek 12.3.2010.


Po opravdu menších potížích (musely jsme oslovit velkou spoustu Pražanů, možná i cizinců, ať nám vysvětlí „kudy kam“) jsme slavnou Restauraci Na Vlachovce našly a mohly náš velký svátek slavit. I když naše představy směřovaly ke známému televiznímu setkání „Sejdeme se Na Vlachovce“ a to opravdu neproběhlo, jsme si v klidu připily, poklábosily, najedly, netancovaly a důstojně s kytičkou v ruce opustily 1.oslavu MDŽ .


V sobotu 13.3.2010 jsme byly (nejen my dvě) přivítáni předsedkyní Pražské rady LKŽ Zuzanou Exnerovou, místopředsedou ÚV KSČM PhDr. Josefem Skálou CSc. a poslancem Parlamentu ČR Mgr.Milanem Bičíkem na již v úvodu zmiňované oslavě MDŽ v Parlamentu ČR. Byly vyzdviženy stěžejní aktivity LKŽ – pořádání besed, společenských akcí, akcí pro děti,… a úsilí LKŽ o rovnoprávné postavení žen ve společnosti nejen v zájmových činnostech, ale především v činnostech politických. Velmi příjemné kulturní vystoupení dětského sboru ze základní mimopražské školy se svým panem řídícím bylo podtrženo vystoupením Jiřinky Švorcové, která sklidila velký aplaus ve stoje.


Tak to bylo malé poohlédnutí s tím, že i když nám počasí vůbec nepřálo, sme si to užily.   A hlavně jsme se naučily perfektně cestovat pražskou MHD.

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky MALÉ POOHLÉDNUTÍ ZA OSLAVAMI MDŽ V PRAZE

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář